loader

Web Sitesinden Araç Kiralamanın Avantajları

Web Sitesinden Araç Kiralamanın Avantajları
  • 29 Temmuz 2021
  • AYDER ARAÇ KİRALAMA

Araç kiralama hem iş seyahatlerinizi hem de turistik gezileri kolaylaştırmanın bir yoludur. Bazen gittiğiniz bir ülkede araç kiralarken bazen de etkinlik ve organizasyon gibi kurumsal ihtiyaçlarınız için araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Her yönü ile araç kiralamanın birçok avantajı bulunmaktadır. Özellikle de pandemi döneminde bu işleme ihtiyaç çok daha fazla ortaya çıktı. Araç kiralama işlemleri, güvenli, konforlu ve hijyenik imkanlar dolayısıyla seyahat süreçlerinde en popüler tercih olmaktadır. Özellikle de internet üzerinden kiralama işlemleri son derece pratik bir süreç olduğu için çok tercih göremektedir. Bu konuda sizlere eşsiz bir hizmet sunduğumuzu da belirtmek isteriz.

ayderrentacar.com.tr sitesi, birçok şirket için kısa ya da uzun vadede araç kiralama imkanları sumaktadır. Özellikle bu işlem, uzun vadeli kiralamalarda her yönden değerlendirildiği zaman araç satın alma işlemine göre daha fazla avantaj sağlar. Küçük veya büyük işletmeler de sürekli olarak kullanım amaçlarına göre farklı modellerdeki araçlara ihtiyaçları olur. Bunun yanı sıra bir seferde çok fazla aracı finanse etmeyi değil de bunun yerine kiralama işlemi yaparak şirket bütçesine olumlu katkı sağlamaktadırlar.

Araç sahibi olmak şirketler için prestijli olsa bile araç kiralamanın avantajları daha da fazladır. Araç kiralamak şirketler için konfor, yakıt tüketimi, üst model araçları satın alması konusunda daha fazla seçenek sunar. Ayrıca aracın vergileri, sigortası, kaskosu ve bakımı gibi konular ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Müşterilerimizin sağlığını düşünerek araçlardaki hijyen koşullarını da üst düzeyde sağlıyoruz. Shuttle hizmetinin öncesinde ve sonrasında tüm araçlarımızı özel temizlik malzemeleri ile dezenfekte ediyoruz.

Web Sitesinden Araç Kiralamanın Başlıca Avantajları

Araç kiralamanın finansal olarak birçok bir avantajı bulunmaktadır. Özellikle de internetten yapacağınız kiralama işlemleri sizlere zaman açısından büyük tasarruf sunar. Ayder Rent a Car olarak sizlere başlıca kiralama avantajlarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Araca ne kadar süre ihtiyacınız var ise o kadar süre aracı kiralamış olursunuz.
  • Araç kiralamış olduğunuz bu şirket varlıklarınız arasında yer almaz.
  • Aylık sabit ücretler ile kira ödersiniz, araç aldığınız zaman yapmanız gereken toplu para çıkışı yapılmamış olur. Böylelikle bütçeniz sarsılmaz.
  • Araç kiralamak için yapacağınız ödemeler bankalardaki kredi limitinizi etkilemez. Araçlara ait ileri tarihteki kira bedelleri ile mali borçların arasında görünmez ve böylece bilanço da güçlü görünür.

Şirketler İçin Araç Kiralarken Vergi Avantajları Nelerdir?

Şirketler araç kiralamanın getirdiği avantajlara sahip olurlar. Bu avantajlar şirketlerin ihtiyacına göre istedikleri sayıda ve farklı modellerde araç kiralamalarına olanak sağlar. Bazı ihtiyaçlar için ayderrentacar.com.tr üzerinden araç kiralamaya karar verdiğiniz zaman vergi ödemesinde bu işlemin size sağlayacağı kolaylıklar aşağıdaki gibi olmaktadır:

  • Araç yenilemenizde kolaylık sağlar: Şirketler bazen araç yenilemek isterler, o zaman da satın almış oldukları aracı ikinci el fiyatına göre satışa çıkarılabilir. Bu da şirket için defter ve satış değeri arasında olan fark sebebiyle vergi ödenmesi demektir. Şirketler araç kiralayarak satılacak olan araçların değerinin düşmesi gibi riskinden ve  satılması durumunda ortaya çıkacak olan vergi ödenme zorunluluğundan kurtulmuş olurlar. Kiralama yapıldığı zaman vergilendirme söz konusu olmaz. Dilediğiniz anda kiraladığınız aracı istediğiniz başka bir araçla değiştirebilirsiniz, alt veya üst modellere geçme, otomatik, yakıt tercihi, manuel araç tercihinizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.
  • KDV indiriminden faydalanılır: Kiralama yapmanız durumunda kira faturasında yer almış olan KDV, indirilecek KDV olarak hesaplanır. Kiralama faturaları da muhasebede gider olarak gösterilir ve şirketler araç kiralama ile KDV indirimden de yararlanmış olur.
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi: Araç kiralama işlemlerinde kiralama bedelinin içerisine Motorlu Taşıtlar Vergisi de dahildir. Böylece Motorlu Taşıtlar Vergisinin bedeli de gider olarak gösterilmekte ve bu da şirketin vergisinden düşmektedir.
  • Araç Bakım Ödemeleri:  KDV’ de olduğu gibi araç bandrolü, araç muayenesi ve bunun gibi vergi baz alan ödemeler, kiralama durumunda gider olarak gösterilmekte ve şirketin vergisinden düşmesi anlamına gelir.

Ayder Rent a Car olarak kaliteli ve konforlu filolarımızla birlikte saatlik, günlük veya haftalık olarak yararlanabileceğiniz vip araç kiralama hizmeti sunmaktayız. Uzman sürücülerimiz, sizi kısa süre içerisinde istediğiniz yere ulaştırır. Belirlemiş olduğunuz süre de uygun gördüğünüz bütün adreslere ulaşmanızı sağlayan deneyimli şoförlerimiz, sizi beklemekle görevlidir. Esnek, konforlu ve hızlı shuttle araçlarından ve Ayder Rent a Car’daki ayrıcalıklı hizmetinden siz de yararlanmak isterseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.