loader

Uzun Dönem Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Uzun Dönem Araç Kiralarken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar
  • 12 Eylül 2022
  • Ayder Rent a Car

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanmak araba satın almaktan daha karlı olduğu için daha popüler hale gelmiştir. Kullanıcılar araç kiralarken sadece araç kiralamakla kalmayıp serviste de satın aldıkları için daha memnun kalmaktadırlar. Birçok farklı araç arasından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz ve aslında her araç kiraladığınızda farklı bir sürüş deneyimi yaşarsınız. Seyahat etmeyi seviyor ama araba sahibi değilseniz, araba kiralamanın ne kadar önemli olduğunu bilirsiniz. Tatiller, iş gezileri ve kişisel seyahatler için araç kiralamanız gerekebilir. Bu tür bir durum yabancı ülkelerde çok popüler ve Türkiye'de de artmaya başladı. Ulaşımı kullanmak istemeyen ya da taksiye çok fazla para harcamak istemeyen yolcular, araç kiralayarak çözüm bulabilirler. Araç kiralama hizmeti her ne kadar konforlu ve güzel olsa da işlemden önce dikkat edilerek yapılması gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. 

Güvenilir Firmalar ile Anlaşmak  

Araç kiralama firmaları güvenilir ve bilinen markalardan oluştuğunda daha çok tercih ediliyorlar ki bu çok önemli bir adımdır. Aynı zamanda birden fazla firmadan farklı fiyatlar almak, modelleri incelemek ve ihtiyaçlarınıza uygun olanı belirlemek size avantajlı bir başlangıç ​​sağlayacaktır. Elbette sizin için önerilen etkinlikleri değerlendirmek ve aklınızdaki tüm soruları alanla ilgilenen ilk kişilere sormak daha detaylı araştırma yapmanızı sağlayacaktır. Araç kiralarken dikkat edilmesi gereken en önemli adım budur. 

İhtiyacınıza Uygun Aracı Tercih Etmek 

Küçük bir araç seçmenin avantajları arasında fiyat, kullanım kolaylığı ve daha az yakıt tüketimi sayılabilir. Birçok yere aracınızı park etmek istediğinizde kolaylık sağlar ve daha rahat bir yer bulmanıza yardımcı olur. Firmanın küçük araçları yoksa ücretsiz araç yükseltme seçeneklerine bakmanızda fayda var. Araç kiralarken göz önünde bulundurulması gerekenler, seyahatinizden önce yanınızda ne kadar bagaj getireceğiniz, kaç kişi ile seyahat edeceğinizi ve ne kadar süre seyahat edeceğinizi içerir. Örneğin, dört kişiyle seyahat ediyorsanız, herkesin oturabileceği bir alana ihtiyacınız var ve daha büyük bir araç kiralamaktan kaçınılmalıdır. Seyahatinizin uzun sürebileceği göz önünde bulundurulduğunda herkesin konforu önemli bir gereklilik haline gelir. Ayrıca, arabadaki koltuk sayısından daha fazla insanla binerseniz, bu durum başınızı belaya sokabilir. Bu yasakları göz ardı etmemelisiniz. 

Araç Kiralama Sözleşmesine Dikkat Etmek 

Araç kiralama hizmetlerinden faydalanırken dikkat edilecek en önemli hususlardan biri, sigorta acentesinin kişisel araç poliçesi uygulayıp uygulamadığını öğrenmektir. Kredi kartı ile ödeme yapıyorsanız sigorta zorunludur. Kendi sigortanız yoksa veya sigortanız bu gibi durumları kapsamıyorsa, acentenin sunduklarını dikkatlice kontrol etmelisiniz. Sigortasız bir araç kiralarsanız, araç sizin sorumluluğunuzda olacaktır. Size sunulan sözleşmeyi dikkatli bir şekilde incelerseniz, sürüş sırasında veya teslim tarihinde oluşabilecek herhangi bir sorunda haksızlığa uğrayıp uğramadığınızı kolayca görebilirsiniz. Araç kiralama sözleşmesi imzalamadan önce aklınıza gelen konuları açıkça konuşmalısınız. Herhangi bir konu sizi endişelendiriyorsa onu araştırmalı, bilgili birini bulmalı veya pazarlık yapmalısınız. Bu sayede en uygun kiralama fırsatına sahip olacaksınız. 

Erken Rezervasyon Yapmak 

 Havalimanından araç kiralıyorsanız, saat ve uçuş bilgilerini doğru girdiğinizden emin olunmalıdır. Erken rezervasyon yapmalı ve son dakikaya takılmamalısınız. Son dakika araç kiralamak, istediğiniz aracı bulamamanıza veya normalden fazla ödeme yapmanıza neden olabilir. Rezervasyon sırasında uçuş bilgileriniz yoksa, lütfen bu bilgiyi alınıştan en az 24 saat önce telefonla vermeyi unutmamalısınız.  Web sitesi üzerinden araç kiralama hizmetleri için erken rezervasyon avantajlarını değerlendirebilirsiniz. Rezervasyon yapmadan önce kiralamak istediğiniz araç modelini ve tarihleri bildirmek meydana gelebilecek sorunları ortadan kaldırmaktadır. 

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.