loader

Şirketlerin Araç Kiralamasındaki Avantajlar

Şirketlerin Araç Kiralamasındaki Avantajlar
  • 13 Mart 2020
  • AYDER ARAÇ KİRALAMA

KOBİ’lerden büyük ölçekli firmalara kadar her sektörden şirket, ticari araca ihtiyaç duymaktadır. Bu araçlar genelde saha satışı için kullanılmakla beraber ürün sevkiyatı, personel taşınması gibi birçok konuda firma için gereklidir. Durum böyle olunca birçok işletme araç kiralamaya başvurur. Peki kiraladığınız bu araçların şirketinize sağladığı avantajlar nelerdir?

Öncelikle araç kiraladığınız zaman kullanımda olan araçta bir sorun meydana geldiğinde yedek araçla değişim yapma şansınız olur, bu da iş akışınızın aksamadan devam etmesini sağlar. Bununla birlikte iş yoğunluğunuzun olduğu ve gerekli durumlarda kiralama gerçekleştirdiğiniz için hem fazladan personel maliyetinizi düşürmüş hem de aracınızı sadece mecburi durumlarda kullanmış olursunuz.

Bunun dışında şirket bütçesine en büyük katkılarından biri de kiralama ücretini gider olarak göstererek vergiden düşürebilmenizdir. Yani bir aracı kiraladığınız durumda kira ücretinin +’si vergi indirimine dahil oluyor. Aynı zamanda araç için harcamış olduğunuz akaryakıt, bakım onarım masraflarını da gider listenizde gösterebiliyorsunuz. Bu sayede aylık harcamalar ile sabit nakit akışı sağlamış olursunuz.

Belirttiğimiz avantajlarının yanında araç kiralamanın olası kaza durumlarında aracınızın 2. el araç statüsüne geçmesini önleme gibi avantajları da vardır. Bu sayede hem aracınızın değerinde bir azalma olmamış hem de tamir süreciyle uğraşıp zaman kaybetmemiş olursunuz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.