loader

MİNİMAL BİR HAYAT ARAYANLAR İÇİN KARAVAN TATİLİ ÇOK İYİ GELECEK

  • Anasayfa
  • Blog
  • MİNİMAL BİR HAYAT ARAYANLAR İÇİN KARAVAN TATİLİ ÇOK İYİ GELECEK
MİNİMAL BİR HAYAT ARAYANLAR İÇİN KARAVAN TATİLİ ÇOK İYİ GELECEK
  • 19 Ağustos 2022
  • Ayder Rent a Car

Doğanın doğrudan içerisinde insanda müthiş bir özgürlük hissi veren karavan tatili salgın döneminde yeniden gözde tatil seçenekleri arasında yer aldı. Birçok insan korona salgınında otellerden ve kapalı alanlardan uzaklaşma hayali kurdu. Bir yandan tatil bir yandan doğaya geri dönüş ise karavan tatili yeniden daha istekli hale getirdi. Minimal bir hayat arayanlar için karavan tatili çok iyi gelecekdiyenler için Rent a car hizmetleri ile dilediğiniz kadar süre boyunca sizlere kalacak birbirinden lüks karavan imkânları sizleri beklemektedir.

Kimler Karavan Tatili Yapabilir?

Karavan tatili denilince aklımıza bolca özgürlük, doğanın kokusu, öze dönmek gelmektedir. Doğanın ve şartların el verdiği sürece gezmek ve görmek de denilebilir. Seçtiğiniz konuma göre hem tarihi, turistik, otantik mekânları gezebilmek hem de deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmak da diyebiliriz. Üstelik sadece yazın değil dört mevsim karavan tatili yapabilme imkânınız bulunmaktadır. Rent a car hizmetleri ile farklı gezi rotasyonlarına uyum sağlayacak dilediğiniz kadar kişiyi ağırlayabilecek karavanlar ile mümkündür.

Tatil, deniz, kum, güneş akşamları yıldızları seyir etmek bir yandan da sosyal mesafenizi korumak isterseniz karavan tatili aradığınız en uygun seçenekleri size sunmaktadır. Karavan tatili tutulan karavan koşullarına göre her yaş için uygun bir tatil seçeneğidir. Ailecek de çıkabilirsiniz, arkadaşlarınız ya da dostlarınızla birlikte de bu tatili güzel bir şekilde yaşayabilirsiniz. Özellikle küçük yaşlarda çocukları olan ailelerin de rahatça katılabileceklerini belirtmek isteriz.

Karavan Tatili Nasıl Olur?

Belirli bir lokasyona bağlı kalmadan günü birlik gezilerden tutun da birkaç haftalık gezilere kadar tercihlerin tamamen size bağlı olduğu bir süreç diyebiliriz. Minimal bir hayat arayanlar için karavan tatili çok iyi gelecek diyenlere karavan tatili nasıl olur birlikte değerlendirelim.

Karavan tatili öncesinde kişi sayısına göre uygun bir karavan kiralama ile sürece başlarsınız. Tatilin isteklerinize uygun olmanız için öncelikle kişi sayısına ve karavan boyutuna, karavan iç ve dış özelliklerine dikkat etmelisiniz. Karavan iç tasarımı içerisinde uyuyacak kişi sayısı bu açıdan önemlidir. Rent a car aracılığı ile karavan kiralama işleminizi tamamlamanız ardından karavan ile seyahat edeceğiniz rotasyonu belirlemeniz gerekecek. Karavan ile tatil günümüzde o kadar çok yaygınlaştı ki belediyeler tarafından karavanların gece konaklayabileceği ayrıca belirli ihtiyaçlarını temin edecekleri özel alanlarda oluşturuldu. Bu alanlarda özellikle gece konaklamalarda tuvalet ihtiyaçlarını giderme ya da karavan park edip dinleme gibi imkânlar sunulmaktadır.

Karavan İç Dizaynı Nasıl Olur?

Karavan iç dizaynı normal araçlara oranla farklı olmaktadır. Tabi her karavan iç dizaynı da kendi içerisinde farklı tarzlarda olmaktadır. Ancak genel anlamda karavanlar, uyuma alanları, mini bir mutfak, mini buzdolabı, gerektiğinde masa olarak kullanılabilecek tarzlarda olmaktadır. Karavanların bazı modellerinde duş ve tuvalet ihtiyaçları için de alanlar yapılmıştır. Ancak bu her karavan içerisinde olmayabilir.

Karavan Türleri

Bir Rent a car aracılığı ile karavan kiralayarak karavan tatili yapmak istediğinizde seçtiğiniz karavan türü önemli ölçüde tatilinizi etkileyecektir. Tatil yapma amaçlı kiralanacak karavan moto karavan mı yoksa çekme karavan mı olmalıdır?

Moto karavan, 3500 kg altında kamyonet ya da panelvan gibi motorlu araçların içerisinde yaşanacak şekilde dönüşüm yapılan karavan tipine denmektedir. Son yıllarda özellikle artan bir talebi söz konudur. Diğer bir yandan çekme karavan ise bir aracın arkasına bir çeki demiri takılarak içerisinde yaşanabilir bir alan oluşturulan römork yapılara denmektedir. Örneğin; B, C ya da D sınıfı ehliyeti bulunan kişiler araçlarının arkasına dolu ağırlıkları 750 kg ve altı olan bir karavan eklemesi yaparak trafikte seyir edebilirler. Daha üst ağırlıklar için ehliyet sınıfında da değişiklik olması gerekmektedir. Gözlemlerimize ve kullanıcı yorumlarına göre değerlendirmemiz yaparsak çocuklu ailelerin genelde çekme karavan kullandıklarını görmekteyiz.

Rent a car hizmetleri doğrultusunda karavan kiralama, en iyi karavan rotasyonları ve karavan tatili hakkında merak ettikleriniz için hemen ana sayfa üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.