loader

Kurumsal Araç Kiralama: Neden Avantajlıdır?

Kurumsal Araç Kiralama: Neden Avantajlıdır?
  • 13 Ocak 2023
  • Ayder Rent a Car

Kurumsal araç kiralama hizmetinin birçok avantajı bulunmaktadır. Kurumsal araç kiralama hizmeti;  iş seyahatlerinde, iş gezilerinde ve birçok aktivite de kurumlar tarafından sıklıkla tercih edilen hizmetler arasında yer almaktadır. Bu hizmeti alırken kurumun ihtiyacına göre birçok farklı araç kiralanabilmektedir. Bunun yanı sıra günümüzde birçok şirket, satış, lojistik ve nakliye gibi birçok departman için de çalışanlarına araç kiralamaktadırlar. Bu şekilde şirketler, kurumsal araç kiralama hizmeti alarak işlerinin işleyişini devam ettirmektedirler. Firmaların sıklıkla tercih ettiği kurumsal araç kiralama hizmetini daha detaylı bir şekilde inceleyelim.

Kurumsal Araç Kiralama Hizmeti Nedir?

Kurumsal araç kiralama hizmeti; şirketlerin, şirket arabası olarak firmalardan tahsil ettiği arabalardır. Şirketler bu hizmeti alırken, şirketin içerisinde bulunması gereken araçları göz önünde bulundurarak ve bu araçların hangi departmanda kullanılacağını düşünerek araç kiralama hizmetini almaktadırlar. Dolayısıyla her şirket kendi ihtiyaçlarına göre kiralamak istediği aracı kendi filosuna katmaktadır. Kurumsal araç kiralama hizmeti ile birlikte firmalar, arabanın vergisiyle ve arabanın bakım masraflarıyla hiçbir şekilde uğraşmazlar.

Finansal Açıdan Araç Kiralama Hizmeti Hangi Avantajları Sunar?

Araç alımı için bazı bankalardan kredi alabiliyorsunuz. Ancak yine de araç bedelinin bir kısmını peşin olarak ödemeniz gerekmektedir. Araç kiralama hizmeti alırken ise herhangi bir peşinat ödemeniz gerekmiyor. Araç satın almak için ayırılacak olan peşinat para ile şirketler, birçok farklı ihtiyaçlarını kolay bir şekilde karşılayabilir.

Kurumsal araç kiralama hizmeti almak isteyen firmalar, araç kiralama hizmeti veren firmalar ile anlaşarak aylık veya yıllık ödemeler yapabilmektedir. Bu açıdan değerlendirildiğinde araç kiralamanın şirketlere finansal açıdan birçok avantajı olduğunu söylemek mümkündür. Araç kiralamak, araç satın almaktan daha düşük maliyetler ile gerçekleştirilmektedir. Firmaların alacağı kiralama hizmeti uzun vadede (Örneğin; 1 ay araç kiralamak yerine 1 yıl araç kiralamak gibi) daha avantajlıdır. Finansal açıdan araç kiralamanın birçok avantajını aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Bunlar;

  • Firmanız için ne kadar süre boyunca araç gerekiyorsa o kadar süre boyunca araç kiralama hizmeti alırsınız. Böylece filonuzda gereksiz araç barındırmazsınız.
  • Araç kiralama hizmeti ile birlikte filonuza kattığınız araçların bakım masraflarını siz değil kiralama yaptığınız firma karşılamaktadır. Böylece hiçbir şekilde araçların bakımlarına masraf etmezsiniz.
  • Araç kiralama hizmeti aldığınızda bu araçlar şirketinizin varlıkları arasında yer almaz.
  • Kiralama yaptığınız firmaya aylık sabit bir şekilde ücret ödersiniz. Böylece araç alırken ki gibi yüksek miktarda para firmanızın kasanızdan bir anda çıkmaz ve firmanızın bütçesi sarsılmaz. Böylece firmanızın kasasında bulunan parayı çok daha iyi bir şekilde yönetebilirsiniz.

Kurumsal Araç Kiralama Fiyatları

Araç kiralama hizmeti, şirketleri büyük maliyetlerden kurtarır ve şirketin sermayesinin daha iyi bir şekilde yürütülmesine avantaj sağlamaktadır. Kurumsal araç kiralama hizmeti veren firmalar ile iletişime geçerek firmanız için gerekli olan araçları kolay bir şekilde seçebilirsiniz. Seçeceğiniz aracın kiralama fiyatı birçok unsura göre farklılık gösterebilmektedir.

Kurumsal araç kiralama fiyatlarının değişkenlik göstermesinin sebepleri şu şekildedir: Aracı kiralayacağınız süre, kiralanacak araç sayısı, araç sınıfı, araç markası, aracın üretim yılı ve bunun gibi birçok unsur kurumsal araç kiralama fiyatlarının değişkenlik göstermesine neden olan unsurlar arasında yer almaktadır. Dolayısıyla kurumsal araç kiralama fiyatları hakkında net bir fiyat söylemek maalesef ki imkansızdır. Firmanıza uygun gerekli aracı seçmek için ve kurumsal araç kiralama fiyatları hakkında net bir bilgi almak için araç kiralama hizmeti alacağınız firma ile iletişime geçebilirsiniz. Böylece fiyatlar hakkında ve kurumsal araç kiralama hakkında tüm detayları firmadan öğrenebilirsiniz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.