loader

Kiralık Araçlarda Araç İçi Hijyen Önemi

Kiralık Araçlarda Araç İçi Hijyen Önemi
  • 22 Haziran 2021
  • AYDER ARAÇ KİRALAMA

Arabası olmayan ya da arabasını geçici olarak kullanamayan bireyler için önemli hizmetlerden bir tanesi araç kiralamadır. Kiralanan araçlarda hijyen sorunları nedeni ile bazı hastalıklar yayılabilmektedir. Bu nedenle araç temizliğine özen gösterilmesi sağlığın korunması açısından önem arz etmektedir. Sizlere sunulan araçların temizliğinin ve bakımının doğru bir şekilde sağlanabilmesi için bazı paketler oluşturulmuştur. Oluşturulan bu hijyen paketleri ile temiz araçlara binebilir ve sağlık konusunda kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Müşteri talepleri doğrultusunda sunulan bu hizmetler her türlü mikrop ve virüsten uzak kalarak güvenli bir yolculuk geçirmenizi sağlamaktadır. Özellikle toplu taşıma kullanımına nazaran çok daha mantıklı bir tercih olan araç kiralama hizmetleri ile kendinizi kendi aracınızda yolculuk yapıyor gibi hissedebilirsiniz.

Özellikle temas yolu ile yayılan ve sonucu ölümlere neden olan virüs ve mikroplardan korunmak için araç içi hijyen son derece önemlidir. El, yüz ve ağız bölgesinin etkin bir şekilde korunması ve başta kapalı alanlar olmak üzere her alandaki mikroplardan uzak kalınması için bazı temizleme yöntemleri uygulanmaktadır. Sizden önce pek çok farklı insanın kullandığı araçların içlerinde ve dışlarında bu temizleme yöntemlerinin kullanılması şarttır. Bu bağlamda mikropların araç içerisinde yolculuk yapan herhangi birine bulaşmaması için uygun ilaç ve dezenfektanlar kullanılmaktadır. Ayrıca bu ilaçlar aracın iç kısmında yer alan döşemeye zarar vermeyecek kimyasallardan üretilmekte ve sağlık konusunda rahat bir şekilde yolculuk geçirmenizi sağlamaktadır.

Araç içi temizleme işlemleri kadar araç dışı temizleme işlemleri de son derece önemlidir. Bu bağlamda sizlere sunulan araç dışı hijyen paketleri sayesinde araçlarınızın dışı da tertemiz olabilmektedir. Böylelikle yoldan, kötü hava koşullarından ya da başka dış etkenlerden dolayı tozlanan, zarar gören ya da kirlenen otomobiller tertemiz olmaktadır. Araçların dışındaki tozlardan kötü etkilenen insan sağlığı da bu sayede korunmaktadır.

Kiralık Araç Temizliği ve Hijyeni Nasıl Sağlanır?

Kiralık araçların önemi her geçen gün daha da artmaktadır. Özellikle araç satın almanın zorlaştığı ve toplu taşımanın kullanılmak istenmediği bu dönemde kiralık araç hizmetleri kurtarıcı olabilmektedir. Hemen her model ve renkte araçlar firmamız aracılığı ile kolay ve hızlı bir şekilde kiralanmakta ve bu kira süresi istendiği kadar uzatılmaktadır.

Kiralanan araçlar 1 gün ya da daha uzun süreli olarak sizlerde kalmaktadır. Bu süre zarfında araç içi hijyen ve araç dışı hijyene özen gösterilmesi sağlık açısından bir hayli önemlidir. Toplu taşımadan uzak, güvenli seyahatlerin mümkün kılınması için bazı hijyen paketleri bulunmaktadır. Bu paketlerde temizlik ve dezenfeksiyon gibi ileri düzey önlemler yer almaktadır. Bu ileri düzey önlemlerin uygulanması halinde sağlık konusunda endişe edilmesine gerek kalmadan güvenle seyahat edilebilecektir. Hijyen sağlanması açısından önem arz eden ULV dezenfeksiyon cihazları, araçtaki en ufak noktaların bile dezenfekte olabilmesini sağlamaktadır. Başta kapı kolları ve koltuklar olmak üzere mikropların en çok barındığı yerler bu cihaz ile tamamen arındırılmakta ve araç sizlerin kullanımına sunulmaktadır.

Kiralık Araç Hizmetinde Sağlık

Her türlü hastalığa önlem almak için gerekli olan araç hijyen paketleri sayesinde kiralanan araçlara korkmadan binilebilmektedir. Araç hijyen paketleri araçları dip bucak temizlemekte ve sizlere sağlıklı bir yolculuk sunulmaktadır. Özellikle toza karşı alerjisi olanlar ve solunum yol hastalıklarına sahip bireyler için bulundukları alanların temiz olması son derece önemlidir. Bu bireylerin araç kiralama hizmetinden yararlanabilmesi için araçların düzgün şekilde dezenfekte edilmesi şarttır. Gerek şoförlü olarak gerekse şoför olmadan kiralanan her türlü araç için hijyen paketlerinden yararlanılmalıdır.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.