loader

Hybrid Araçların Avantajları

Hybrid Araçların Avantajları
  • 3 Mart 2020
  • AYDER ARAÇ KİRALAMA

Hybrit Araçların Avantajları

Çevre Dostudur

Hybrid araçlar, benzin ile çalışmakta olan araçlara göre daha uzun menzile ve daha düşük emisyona  sahiptirler. Hybrid bir araç benzinli ve elektrikli olarak 2 motora sahiptir. Bu şekilde 2 motora sahip olarak; daha çevre dostu ve yakıt tüketimi daha az olan araçlar konumundadırlar.

Finansal Açıdan Faydalıdır

Ülkemizde hybrid araçlar yeterli seviyeye henüz ulaşmamıştır. Birçok ülkede hybrid otomobillerin kullanıcıları için daha cazip hale getirilmesi konusunda devlet destekleri (Düşük ÖTV yada MTV gibi) vardır.

Fosil Yakıtlara Daha Az Bağımlılık Sağlar 

Hybrid araçlar, diğer araçlara göre daha az yakıt tüketmesi ve dolayısıyla daha çevreci olmaları sebebiyle fosil yakıtlara olan bağımlılığı da azaltmaktadır. Bu durumun iç piyasaya etkisi ise petrol fiyatlarını düşürmede etkili olmasıdır. Hybrid otomobillerin sayısının artmasıyla birlikte etkisi de daha güçlü hissedilecektir.

Rejeneratif Fren Sistemi Sağlar

Hybrid otomobillerin kullanımı esnasında her frene basılmasında akünün dolumu sağlanmaktadır. Bu durumu araca sağlayan, rejeneratif fren sistemidir. Böylece açığa çıkmış olan enerji boşa gitmemiş olur ve bu enerji bir üretece çevrilmiş olunur. Ayrıca ihtiyaç duyulan enerjinin sağlanması konusunda fişe takıp şarj etme ihtiyacı da ortadan kaldırılmış olunur.

Hafif Malzemelerden Üretilmektedir

Hybrid araçlar, hareketleri esnasında daha az enerji harcamaları için daha hafif malzemeden üretilmektedir.

İkinci Elinde Piyasa Değerini Korumaktadır

Yakıt fiyatlarının devamlı artması sebebiyle insanlar artık hybrid araçlara yönelmeyi daha mantıklı bulmaktadır. Kullanıcı eğilimlerinin de böyle şekillenmesiyle, ikinci el hibrit araç piyasası da iyi bir fiyata sahip olarak hareketlenmektedir.

Hybrid otomobillerin daha pek çok avantajı bulunmaktadır fakat en çok dikkat çekenleri; bütçeye fark edilir seviyede destek vermesi ve gelecek nesiller için yaşanabilecek bir çevre bırakmasıdır.

Hybrid otomobiller, kendileriyle aynı sınıftan olan benzinli ya da dizel araçlarla karşılaştırıldıklarında daha çevrecidirler ancak onlar kadar performanslı olamamaktadırlar. Bir aracın yüksek güç üretebilmesi demek, çevreye daha çok emisyon vermesi demektir. Bu yüzden hybrid araçlarda yüksek güç üreten motorlar pek kullanılmamaktadır ancak motorları, günlük kullanım amaçlarına çok uygundur.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.