loader

Havalimanından Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli

Havalimanından Araç Kiralarken Nelere Dikkat Etmeli
 • 23 Temmuz 2021
 • AYDER ARAÇ KİRALAMA

Araç kiralama hizmeti hem şehir içi hem de şehir dışına yapılan yolculuklarda kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır. Rent a car olarak da adlandırılan araç kiralamalar günlük, haftalık ya da uzun dönemler gibi birçok seçenek bulundurmaktadır. İnsanlar araçlarının olmadığı, toplu taşıma kullanmak istemediği ya da benzeri diğer birçok durumda araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Özellikle başka şehirlere yapılan iş ve tatil seyahatlerinde uçak tercih eden kişilerin şehir içerisinde işlerini tamamlarken başvurmak istedikleri bir hizmet araç kiralamadır. Ancak havalimanından araç kiralarken nelere dikkat edilmeli? Gibi dikkat etmemiz gereken bazı hususları bilmekte fayda vardır

Araç kiralama yaparken uzman ve güvenilir bir ekipten destek almak çok önemlidir. Belli zamanlar için kiralama yapılacak araçların hiçbir sorun yaşanmadan size kolaylık sağlaması adına şu hususlara dikkat etmelisiniz;

 • Nasıl bir araç kiralamak istediğinize karar verin. Yapacağınız işte sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir araç seçmeniz en önemlisidir. Kalabalık olma durumunuza göre bagajlarınızla birlikte rahat ve konforlu bir sürüş deneyimi yaşamanıza yardım edecek bir araç günü kurtarmak için size pek çok fayda sağlayacaktır.
 • Uzun bir yolculuk deneyi için araç kiralıyorsanız araçta klima ve iç konfor donanımın nasıl olduğu hakkında bilgi alın.
 • Özellikle yakıt durumu hakkında yetkili personellerden bilgi almalısınız. Araç kiralamalarda kişilere dolu depo teslim edilir ve yine dolu depo olacak şekilde firmaya teslim sağlanır. Eğer yakıt durumu ekonomik durumunuz için önemli ise ekonomik az yakan bir model seçmeye özen gösterin.
 • Nasıl bir otomobil kiralayacağınıza karar verince kiralık araç fiyat araştırması yapın. Çünkü aynı lokasyonlar için kiralanacak olan aynı model araçlar için iki farklı firma farklı fiyat sunabilir. Firmalarda kampanyalar olabilir. Bundan dolayı bütçenize en uygun aracı uygun fiyata almak sizler için daha olumlu olacaktır. Bu konuda en iyi fiyat garantisi ve kampanyalar sunan firmamızdan da yardım alabilirsiniz.

Araç Kiralama Esnasında Nelere Dikkat Etmeli

Havalimanı araç kiralama sırasında dikkat edilmesi gerekenler de bulunmaktadır.

 • Öncelikle size verilen aracın çevrimiçi sitede ya da kataloglardaki modüllerde bulunan verileri ile eşleşmesine dikkat etmelisiniz. Marka ve model kombinasyonlarının tutup tutmadığına bakmalısınız.
 • En iyi fiyatı da aldığınızdan emin olduktan sonra dikkat etmeniz gereken diğer noktalara bakmalısınız; aracın size teslim anında temiz olması, araçta çizik ya da herhangi bir çarpma varsa yetkili ile bu hasarların araç kiralama sözleşmesi içerisinde bulunması, araçta kasko ve sigorta olup olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Aracı teslim alırken aklınıza takılan soruları görevlilere sormalısınız.
 • Araç kiralama esnasında sizden istenen belgelerin yanınızda olup olmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Görevli kişilerle yapacağınız sözleşmede araç teslim alma- teslim etme, ad/soyadı ve diğer bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol etmenizde fayda vardır. Özellikle araç alma ve geri teslim etme saatleri konusunda bir sorun yaşamamanız adına bu kısımları dikkatlice gözden geçirmelisiniz.
 • Aracı havalimanı değil de şehir merkezinde bir yere teslim etmek isterseniz firmanın bu tarz bir hizmeti olup olmadığını sormanız sizler için daha ekonomik olacaktır.
 • Havalimanı araç kiralama sırasında dikkat edilmesi gerekenler içerisinde belki de en önemlisi yapılan sözleşmelerdir. Herhangi bir olumsuz durum yaşamamanız için yapılacak olan sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okumalısınız.

Araç kiralama hizmetleri oldukça uygun, tasarruflu ve konfor sağlayan bir hizmettir. Doğru şartlarda yapıldığında kişilere pek çok avantaj sağlamaktadır. Özellikle sağlamış olduğu konfor ve zaman tasarrufu ile hayatınızı kolaylaştıran bir hizmettir. Yukarıda bahsedilen unsurlara dikkat etmeniz halinde hiçbir sorun yaşamadan araç kullanmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.