loader

En Yeni Karavan Modelleri ve Çeşitleri

En Yeni Karavan Modelleri ve Çeşitleri
  • 11 Ekim 2021
  • Ayder Rent a Car

Uzun seyahatlerinizde aşağıda bahsedeceğimiz karavan çeşitlerinden biri ile yola çıkılması oldukça eğlenceli olacak. Bilhassa izole tatillerin tercih noktası haline gelen karavan ile seyahat, herkes tarafından rağbet gösterilen seçeneklerden biri haline gelmiştir. Elbette ki bu bağlamda kullanım amacı ve alanına göre karavan çeşitlerimiz de değişkenlik göstermektedir.

Karavan model ve çeşitleri arasında en fazla rağbet gören modeller her ne kadar çekmeli olsa dahi diğer modellerin de seyahat severlerin tercihi haline gelmiş olduğunu görmekteyiz. Bu bakımdan tercihi uzun yolculuklardan yana olanlar için karavan ile seyahat edilmesi seçeneği daima seyahat severleri cezbetmiştir. Bu modellerin özellikle ne tür kullanımlar için daha uygun olacağını ayrıntıları ile ele almaya çalışacağız. Sizler de uzun yolculuklarınızı yapacağınız esnada karavan kiralama hizmetimizden faydalanabilir ve birbirinden farklı karavan modellerimizin tüm imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Eskiye nazaran günümüz karavanlarının artık bir evden farksız olduğu bilinmektedir. Çünkü, genel olarak karavan modellerin içerisinde yatak, banyo ve mutfak gibi kulanım açısından gerekli olan temel alanları bulabilmeniz mümkündür ayrıca tasarımlar ergonomiktir.

Hayatımızın herhangi bir yerinde evlerimizi kapatıp karavana yerleştiğimiz zaman en yeni karavan modelleri nelerdir? Ne gibi çeşitleri bulunmaktadır? Gibi sorular en çok merak edilip araştırılan konu olmuştur. Ayder Rent A Car olarak tüm modellerde karavan kiralama hizmetiyle kaliteyi sizlere sunmaya devam ediyor. İşte her keseye uygun birbirinden farklı karavan modelleri...

1-Klasik Çekme Karavan

Karavanların birçoğu tek aks üzerinden 3 ile 6, 5 metre uzunluğunda olmaktadır. İç düzene bağlı olarak 2 ve 6 kişi arasında konaklama ve yolcu kapasitesine sahiptir. Genelde içerisinde lavabo, klozet, duş, tuvalet ve ocak-tezgâhın bir arada bulunduğu mutfaklara sahiptir.

Geleneksel anlamda römork karavanlarının diğer bir çeşidi ise ikiz askılı karavandır. Ağır karavan ve daha büyük aksla donatılmış olmaktadır. Daha sabit yol tutuşu ve kolay çekiş sağlayan manevra kabiliyetlerini azaltmaktadır.

Bir araca bağlanmak sureti ile çekilebilen karavan tipi modelidir. Çadır çekme karavanların bir üst modeli olarak algılayabileceğiniz bir dizayna sahiptir. İçerisinde aynı zamanda tüm yaşam alanları bulunmakla beraber ülkemizde sıklıkla tercih edilen bir modeldir. 10 metreye kadar farklı modelleri bulunabilmekte kullanıcısına ekstra ferahlık ve yaşam alanı sunmaktadır. Karavan kiralama hizmeti almak için önceden size en uygun karavanı belirlemek ve güvenle yola çıkmak için bize ulaşabilir, son ana bırakmadan tercihinizi yapabilirsiniz.

2- The Stylish

Gözyaşı şeklinde olması sebebi ile bu isim ile anılmaktadır. Ebat olarak çok büyük olmayan bu karavan modeli içerisinde; duş, tuvalet, yatak olan oturma alanları bulunmaktadır. Mutfak ise karavanın bagaj kapağı altında olup dışarıdan açılmaktadır. Bu karavan modeli en küçük araçlar tarafından çekilebilmeye uygun olduğu için oldukça cezbedicidir.

3- B sınıfı Karavan

Karavan kiralama şirketimiz bünyesinde yer alan bir diğer model B sınıfı karavanlardır. Diğer ismi campervan olarak bilinen bu karavanlar, B sınıfı ehliyeti elinde bulunduranların kolaylıkla kullanabileceği karavan modellerindendir. Bu karavan modeli, panelvan tarzı ticari araçların karavana dönüştürülmüş hali olarakta nitelendirilebilmektedir. Dışarıdan bakıldığında karavan görünümü olmadığı için istediğiniz her an her yerde konaklayabilmeniz mümkündür. İç mekân geniş olduğu için yatak ve mutfak alanı kolaylıkla dizayn edilebilmektedir.

4- Tavanı Yükselebilen Karavan Modeli

Bu tür karavanların çekme karavanlara benzer şekilde içerisinde tüm yaşam alanları bulunmaktadır. Banyo gibi gerekli kullanım alanına sahip olan çeşitleri de bulunmakla birlikte yaklaşık yarım metre açılabilen tavan özelliği de dikkat çekmektedir. Böylelikle avantajlı kullanım açısından rağbet gören modeller arasında yerini almaktadır.

5- A Sınıfı Motokaravanlar

B sınıfı ehliyetine sahip olan kişilerin bu karavan modelini kullanmaları uygun olmamakla birlikte genel anlamda 7 ve 12 metre uzunluğuna sahiptir. Kamyon şasisi üzerinde bulunan bu karavan modeli, diğer karavan modeline nazaran içerisinde daha lüks donanımlara sahip olması ile tercih edilen modeller arasındadır.

Firmamız karavan kiralama hizmetinin yanında rent a car hizmeti de vermektedir. Tercihiniz doğrultusunda firmamız ile iletişime geçip size en uygun hizmetlerimizden faydalanabilir, izole tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Bilgi almak ve erken rezervasyon avantajlarından faydalanmak için hemen şimdi arayın.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.