loader

Aracınızdan Daha İyi Bir Performans Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Aracınızdan Daha İyi Bir Performans Almak İçin Yapmanız Gerekenler
  • 15 Haziran 2022
  • Ayder Rent a Car

Araçlar günlük hayatımızda yaşamımızı kolaylaştıran araçlardandır. Ancak pek çok birey için sadece bir yerden bir yere kolay ulaşım için değil aynı zamanda sürüş keyfi yaşamak için de kullanılmaktadır.
Bu nedenle aracınızdan daha iyi bir performans almak için yapmanız gerekenler konusu pek çok otomobil tutkunu tarafından oldukça sık bir şekilde araştırılmaktadır. Araçlardan daha iyi performans almak için üretim araç markalarının standart üretim modellerinin bir miktar dışına çıkmanız ve aşağıda belirtilen ayrıntılara dikkat etmeniz yeterlidir. Araç kiralama firmamızdan yapacağınız kiralama işlemlerinde kullanılan araçların tamamı iyi bir performans ile araçları kullanmanız açısından sürekli kontrollerden geçirilmektedir. Araçlarınızdan daha iyi performans elde etmek için sırası ile aşağıda ki maddelere dikkat edebilir veya bu maddelerden sizin için uygun olanlarını aracınıza ekletebilirsiniz.

  • Aracınızdan iyi bir performans almak istiyorsanız öncelikle lastik seçimlerinize dikkat etmelisiniz. Lastikler bir aracın yol ile temasını sağlayan ekipmanlar olduğundan aracınıza uygun iyi lastik seçimi ile maksimum performansa ulaşabilirsiniz. Kötü lastik kullanımında hem aracınızdan sağlayacağı verimliliği tam olarak alamaz hem de aracın çeşitli aksamlarına boş yere zarar vermiş olursunuz. Bu nedenle hem kışın hem de yaz aylarında seçeceğiniz lastik modellerinde araç markanızla uyumu göz önünde bulundurmalısınız. Tercihen markanızın önerdiği performans lastiklerini kullanmak bu noktada iyi bir tercih olabilmektedir.
  • Aracınızın gereksiz ağır yükler ile sürüş yapması performansını azaltıcı etkenlerden olmaktadır. Aracınıza koyacağınız her yük gereksiz ise bunları araç dışına çıkarmanız aracınızın verimliliğini arttıracaktır.
  • Aracınızın beygir gücünü arttırmak ve maksimum verimlilik almak için yapabileceğiniz diğer bir işlem ise egzoz iyileştirme işlemleridir. Bu işlem özellikle üst devirlerde aracınızın verimliliğini oldukça arttıran işlemlerdendir.  Bu şekilde aracınızın çekiş gücünü hissedilir derecede arttırmış olursunuz. İyi tasarlanan egzoz sistemleri aracılığı ile aracınızda kullandığınız her devir için yüksek performans elde edebilirsiniz.
  • Aracınızın performansını arttıracak bir diğer müdahale de aracın motoru ile ilgili yapılacak iyileştirme işlemleridir. Bunun için aracın işletim sistemlerine direkt işlemler yapılarak yazılımların daha etkin hale getirilmesi sağlanabilmektedir. Tabi bu işlemlerin mutlaka işinde uzman ekiplere yaptırılması gerekmektedir. Çünkü bazı marka araçlar bu tip müdahaleleri kabul etmemekte sorun çıkarabilmektedir.
  • Araçlarda kullanılacak jant seçimi de araçtan yüksek performans elde etmek isteyen bireylerce iyi araştırılması gereken bir konudur. Kullanılacak jantların hafif alaşımda olması daha yüksek verimlilik için ideal seçimlerdir. Bununla ilgili piyasada olan saç jantlar alaşım jantlara göre daha hafif yapıda ürünlerdir. Çünkü alaşım jantların içinde genellikle döküm kullanıldığından bu ürünlerin ağır olmasına sebebiyet vermektedir. Jant seçiminin iyi olması aracın daha çabuk hızlanabilmesine etki etmektedir.
  • Aracın süspansiyon ve amortisör sistemi ile ilgili yapılacak revizyonlarda aracınızdan daha iyi verim almanız için değerlendirilmesi gereken konulardandır. Çünkü bu sistemler aracın yola teması ile ilgili en önemli parçaları oluşturmaktadır. Bazı sistem ve yay değişiklikleri ile aracın süspansiyon sistemlerinde iyileştirmeler sağlanabilmektedir.
  • Aracınızdan iyi verim elde etmek için fren kontrollerinin düzenli aralıklar ile yapılması önerilmektedir. Frenlerin çok sık kullanılması ile aşınabilmesi gibi olaylar aracınızda farklı yerlerde de sorunlara neden olabilmektedir.
  • Aracınızın hava sirkülasyonlarında düzgün çalışması performans elde etmek için analiz edilmesi gereken konulardan olmaktadır. Gereksiz hava emiş sistemlerinin kullanımı hem daha fazla yakıt harcamanıza neden olacak hem de aracınızın performansının düşmesine sebebiyet verecektir. Bu nedenle motora temiz hava doldurabilmek için uygulanan sistemlerden destek alabilirsiniz.

Aracınızın performansını arttırabilmek için buna benzer pek çok maddeye dikkat etmek gerekmekle birlikte en önemlisi aracın bakımlarının da düzenli bir şekilde yaptırılması gerekliliğidir. Rent a car firmalarında hizmet sunduğumuz tüm araçlar gerekli kontrolleri yapılan araç parkurlarından oluşmaktadır.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.