loader

Ankara'ya Yakın Tatil Rotaları

Ankara'ya Yakın Tatil Rotaları
  • 2 Haziran 2022
  • Ayder Rent a Car

Ankara ilimiz başkentimiz olması yanı sıra hem içerisinde hem de yakın yerlerinde gidilip görülebilecek pek çok tatil rotasına yakın bir konumda olması ile cazibe merkezlerinden biri olma halini korumaktadır. Yazımızın devamında Ankara'ya Yakın Tatil Rotaları ve rotalarla ilgili bilgiler bulabilir araç kiralama hizmetlerimizden faydalanarak konforlu bir şekilde bu yerleri gezme olanağına sahip olabilirsiniz.

Beypazarı

Ankara'ya yaklaşık 100 kilometre uzaklıkta bulunan şirin bir ilçe olan Beypazarı Ankara ilinin batısında yer almaktadır. Tarihi konakları ve dokusu bozulmamış sokakları ile kendisini ziyaret edenlere farklı bir atmosfer yaşatan Beypazarı yöresel yemekleri ile de tercih sebebi olmaktadır. Sokaklarında açılan tezgahlarda pek çok farklı el işçiliği ürününü de bulmak mümkün olan Beypazarı ilçesinde güzel yemekler tadarak gezmeniz ve burada konaklamanız mümkündür. Bu ilçede konaklamak için tarihi konaklardan butik otel şeklini almış işletmeleri tercih edebilirsiniz.

Amasra

Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Amasra Ankara iline yaklaşık üç buçuk saat mesafede yer almaktadır. Özellikle hafta sonu kaçamakları için tercih edebileceğiniz bu şirin ilçede hem deniz havası alabilir hem de kültürel zenginliklerini tanıma fırsatı elde edebilirsiniz. Ankara iline 310 kilometre uzaklıkta bulunan Amasra Ankara'nın kuzeyinde yer almaktadır. Amasra hem tarihi hem de doğası ile size farklı bir konsept sunacak olup merkeze yakın bir sürü konaklama alternatifi ile size yürüme mesafesinde gezme olanakları sunmaktadır. Buraya kadar gitmişken güzel balık restoranlarında balık keyfi de yapabilir hem manzaranın hem de lezzetin tadını çıkarabilirsiniz.

Safranbolu

Ankara ilinin kuzeyinde yer alan Safranbolu tarihi konakları ve taş sokakları ile ünlü bir ilçedir. Yemyeşil doğası ile görenleri kendine hayran bırakan bir yapısı olan Safranbolu'da bu tarihi konaklardan birinde konaklama olanağınız da mevcuttur. Dar sokaklarında kurulmuş tarihi çarşısı ile de ünlü olan Safranbolu Ankara iline en yakın konumda gidebileceğiniz güzel bir alternatif rotadır. Ankara Safranbolu arası araba ile yaklaşık olarak 2.5 saat uzaklıkta bulunmaktadır. Pe çok yöresel lezzetinde sunulduğu bu ilçede güzel yürüyüş yapabileceğiniz alanlarda mevcuttur. Doğa sesleri arasında hoş saatler geçirmek istiyor iseniz Safranbolu ilçesinin görülmeye değer güzelliklerini kaçırmamalısınız.

Eskişehir

Ankara iline en yakın konumlardan biri olan Eskişehir ili en yakın tatil rotalarından birini oluşturmaktadır. Eskişehir'de kendinizi tarihi Odunpazarı evlerine bırakabilir ve bu bölgede yer alan pek çok müzeyi gezme olanağına sahip olabilirsiniz. Eskişehir hem gündüz hem de akşamları pek çok farklı alternatif sunması nedeni ile şehir dışından oldukça rağbet gören bir şehir olmaktadır. Son dönemlerde yapılan geniş parkları, hayvanat bahçesi, çocuk oyun alanları ile her kesimden bireylere güzel seçenekler sunmaktadır. Şehri gezdikten sonra Adalar Mevkiinde birbiri ardına sıralanan kafelerde kahvenizi yudumlayabilir şehrin dinginliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Hattutaş

Ankara ilinin yaklaşık 200 kilometre doğusunda olan Çorum iline bağlı Hattutaş kenti görülmeye değer yerlerden birini oluşturmaktadır. Genellikle günü birlik gezilerde tercih edilen bu rotada Hitit dönemine ait tapınakları ve yapılardan kalanları görmeniz mümkündür. Yapılan araştırmalara ve buluntulara göre pek çok medeniyete ev sahipliği yapan bu bölgede özellikle tarihe ilgi duyanlar için pek çok cazibe merkezi bulunmaktadır.

İnkumu

Özellikle yaz tatili için farklı ve yakın bir alternatif sunan İnkumu Bartın iline bağlı bir ilçedir. Ankara iline yaklaşık olarak 290 kilometre uzaklıkta bulunan bu yer kumlu olan plajı ile deniz tatili için güzel alternatiflerden birini oluşturmaktadır.

Akçakoca

Karadeniz bölgesinde yer alan Akçakoca Ankara iline olan yakınlığı nedeni ile farklı tatil rotaları içinde değerlendirilebilir. Uzun sahil şeridi ile oldukça rağbet gören bu yer huzurlu yapısı ile bilinmektedir. Ankara iline uzaklığı araba ile 2,5 saate yakın bir mesafede bulunmaktadır. Tüm bu tatil rotalarını rent a car hizmetlerinden faydalanarak rahat ulaşımın konforu ile gezmeniz mümkündür.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.