loader

Ankara’ya En Yakın Karavan Kamp Alanları

 • Anasayfa
 • Blog
 • Ankara’ya En Yakın Karavan Kamp Alanları
Ankara’ya En Yakın Karavan Kamp Alanları
 • 29 Eylül 2021
 • Ayder Rent a Car

Ülkemizin başkenti olan Ankara, tarihi geçmişi bakımından sahip olduğu mimari ve kültürel zenginlikleriyle birçok mirasa ev sahipliği yapmaktadır. Geçmişten günümüze dek orijinalliğini koruyan birçok tarihi yapıyı bu coğrafya içerisinde görmek mümkündür. Ancak Ankara sadece tarihi ve kültürel yapıları ile değil aynı zamanda doğal zenginlikleriyle de dikkatleri çekmektedir. Göller, orman ve pek çok piknik alanı ile her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlamaktadır. Ankara, tabiatı ve diğer güzellikleri ile mutlaka gezilmesi gereken şehirlerimizden biri olmaktadır.

Ankara yüzölçümü bakımından oldukça büyüktür. Şehrin içerisinde pek çok farklı nokta bulunmaktadır. 1 günde gezilip görülecek bir il değildir. Şehir merkezinde ya da ilçelerde bulunan otellerde konaklama yapılarak gezilebileceği gibi doğaseverler için Ankara’yı gezmenin en iyi yolu karavan kiralama olmaktadır. Ankara’ya en yakın karavan bölgelerinden bir rota oluşturarak hem başkentimizde doyasıya vakit geçirebilir hem de doğanın tadını çıkarabilirsiniz.

Ankara'da Karavan Kiralayarak Gidebileceğiniz Kamp Alanları

Ankara’da ücretli ya da ücretsiz pek çok karavan kamp alanı bulunmaktadır. Karavanlar için hem uygun hem de ücretsiz olan kamp alanlarından bazıları şunlardır;

 • Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı
 • Kurt Boğazı Barajı Kamp Alanı
 • Kurumcu Göleti Kamp Alanı
 • Bayındır Barajı Kamp Alanı
 • Kirazdibi Göleti Kamp Alanı
 • Kesikköprü Kamp Alanı
 • Kızılcahamam Işık Dağı Kamp Alanı
 • Kıbrıs Köyü Kanyonu Kamp Alanı

Bu kamp alanlarında giriş ücretsiz olmaktadır. Kamp alanlarında ziyaretçilerin kullanabileceği bisiklet ve yürüyüş alanları vardır. Kimi kamp alanında tuvalet, restoran, elektrik gibi ihtiyaçlarınızı temin edeceğiniz alanlar varken kimisinde ise yoktur. Kamp alanları içerisinde en çok hizmetin yer aldığı yer Beynam Atatürk Ormanı Kamp Alanı. Ankara’ya 45 kilometre uzaklıkta bulunan bu alanda çeşitli restoranlar, yürüyüş ve bisiklet parkurları, tuvalet, çocuk oyun alanı, kır gazinosu gibi yerler bulunmaktadır. Buraya toplu taşıma ile gitme imkânınız bulunmamaktadır. Ancak firmamız üzerinden rent a car hizmeti alarak dilediğiniz zaman aracınızla gidebilirsiniz.

Ücretli Karavan Kamp Alanları

Ankara’da daha sessiz ve sakin bir ortam arıyorsanız ücretli olan karavan kamp alanlarını tercih edebilirsiniz. Şehrin gürültüsünü tamamen arkada bırakacağınız ücretli pek çok karavan kamp alanı bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilineni Çubuk Karagöl Tabiat Kamp Alanıdır. Şehir merkezine 70 kilometre mesafede bulunan bu doğa harikası yerde ücretler karavan tipi ya da firmamız üzerinden kiralayacağınız diğer rent a car türlerine göre farklı olmaktadır. Konaklama ve giriş ücretleri farklıdır. Alanda pek çok imkân kullanıcılara sunulmaktadır. Güvenlik noktaları, çeşme, büfe, kamp alanı, WC, mescit, çocuk oyun alanları, gölet sunulan imkanlardan bazılarıdır.

Bir diğer ücretli kamp alanı ise Eğriova Tabiat Parkı Kamp Alanı’dır. Ankara’nın Beypazarı ilçesinde yer alan bu park doğaseverlerin en çok gitmeyi tercih ettikleri ikinci alandır. Kamp içerisine giriş ücretleri şahıs, öğrenci başta olmak üzere karavan ve araç çeşitlerine göre değişmektedir.

Şahinler Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kızılcahamam bölgesinde yer almaktadır, sessiz sakin doğa ile baş başa kalacağınız bir mekândır.Karavan kiralama hizmetimizden yararlandıktan sonra Ankara merkezden 1 saat içerisinde ulaşabilirsiniz. Günübirlik karavan alanı kiralamada fiyatlar sezona göre değişebilir. Bir diğer doğa harikası karavan kamp alanı Beypazarı As Balıkçılık Karavan Kamp Alanıdır. Hem doğal ortam hem balık ziyafeti isteyenlerin uğrak noktası olan bu alan, doğası ile kendisine hayran bırakmaktadır. Girişin ücretli olduğu bu alanda pek çok hizmet ziyaretçilere sunulmaktadır. Son olarak Güney Camping de girişin ücretli olduğu kamp alanlarındandır. Bu kamp alanları dışında yakın olan ve yararlanabileceğiniz diğer kamp alanları ise şöyledir;

 • Ay Kayası Mesire ve Kamp Alanı
 • Yayla Mocamp
 • Sorgun Göleti Tabiat Parkı Kamp Alanı
 • Aluçdağı Milli Parkı ve Kamp Alanı
 • Alicin Kültürel Jeositi Kamp Alanı

Karavan ile seyahat ve kamp yapmak bambaşka bir tutkudur. Ancak bu tutkunuzu her şeyin içinde olduğu bir karavan kiralama hizmeti satın alarak daha keyifli hale getirmeniz mümkündür. Karavan ve diğer araç kiralama hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Paylaş:

© 1988 - 2023 Ayder Rent A Car Tüm Hakları Saklıdır.